Elma Sirkesi İçmenin 19 Faydası + Nasıl İçilir

Son zamanlarda herkes elma sirkesinin harika olduğunu ve sağlığa pek çok faydası olduğunu söylüyor. Özellikle bu faydaların neden ve ne olduğunu bilmek ister misiniz? İşte herkesin elma sirkesi içmesinin tüm nedenleri ve elma sirkesini diyetinize nasıl dahil edeceğinize dair faydalı ipuçları.

Elma sirkesi her yerde. Herkes bunun hakkında konuşuyor ve herkes onu seviyor gibi görünüyor. Bu sadece yeni bir heyecan mı yoksa elma sirkesi gerçekten harika mı? Elma sirkesinin gerçek sağlık yararları var mı?

Her şeyden önce, burada yeni bir şey yok. Elma sirkesi çok uzun bir süre sağlık sorunlarına doğal bir çare olarak kullanılmıştır. Aslında, eski bir çare. Görünüşe göre bugünlerde bu faydaların daha çok farkına varıyoruz, ama onlar her zaman oradaydı. Bu bir yeniden keşif, eğer istersen.

Bu günlerde daha fazla insan daha sağlıklı ve daha doğal seçimler yaparak hayatlarını iyileştirmeye çalışıyor ve bu yüzden elma sirkesini sağlık, gıda ve doğal ilaçlar hakkında bir konuşma olan hemen hemen her yerde göreceksiniz.

Aşağıdaki linkte görüldüğü gibi birçok yorumda elma sirkesinin birçok alandaki deneyimleri ve faydalarından bahsedilmektedir

ELMA SİRKESİNDEKİ YARDIMCI BESİNLER

Etkileyici, değil mi? Ama bekleyin… dahası var. Elma sirkesi de bir beslenme merkezidir. Bu, bazı sağlık yararlarını açıklar! Onu bu kadar özel yapan şeyin ne olduğunu görmek için elma sirkesinin besin bileşimine daha yakından bakalım.

Elma sirkesi şunları içerir:

 • magnezyum;
 • Demir;
 • fosfor;
 • manganez;
 • amino asitler;
 • antioksidanlar;
 • yemek kaşığı başına sadece 3 kalori.

KİLO VERMEK İÇİN ELMA SİRKESİ İÇMEK

Çoğu insan kilo vermek için elma sirkesi kullanır, ancak elma sirkesinin diğer sağlık yararlarını bilmiyorlar. Çünkü elma sirkesi çağlar boyunca kilo vermeye yardımcı olarak kullanılmıştır.

Kilo kaybı için elma sirkesinin gerçekten işe yaradığı sonucuna varan birkaç çalışma var. Ayrıca diyet değişiklikleri olmadan bile çalıştığını buldular. Bununla birlikte, sağlıklı bir yaşam tarzı ile birlikte elma şarabı içildiğinde, sonuçlar gerçekten etkileyicidir.

Peki… bu nasıl oluyor? Çoğu insan tok hissetmediği için fazla yemek yer. Elma sirkesi tokluğu (dolgunluk hissini) artırır ve bu, sağlıklı beslenmenizi sürdürmeniz için çok yararlıdır. Özellikle kilo verme yolculuğunuzun başlangıcında, başlamak ve yolda kalmak için biraz yardıma ihtiyacınız olduğunda.

ELMA SİRKESİ VE DİYABET

Elma sirkesi ve şeker hastalığı söz konusu olduğunda bilmeniz gereken birkaç şey var. Elma sirkesi diyabetin önlenmesinde harikadır. Bu nedenle, ailenizde diyabet öyküsü varsa, riski azaltmak için elma sirkesi içmeyi düşünmelisiniz.

Elma sirkesinin, şeker hastaları gibi kendi kan şekerini düzenlemekte zorluk çeken insanlar için inanılmaz derecede faydalı olan, oruçluyken (yemek yemediğinde) kan şekerini düşürdüğü gösterilmiştir. Ancak bu, ilacın yerini tutmaz. Diyabetli kişiler için her zaman sağlıklı bir diyet ve egzersiz önerilir. Şeker hastalığınız varsa ve insülin veya reçeteli ilaçlar alıyorsanız, potasyum seviyeleriniz çok fazla düşebileceğinden elma sirkesi içmeden önce doktorunuzla konuşmalısınız.

KOLESTEROL, tansiyon ve elma sirkesi

Elma sirkesinin diğer yaygın kullanımları, kan basıncını düşürmek ve kolesterol seviyelerini düşürmektir. Elma sirkesi kolesterolü ve elma sirkesi tansiyonu ile ne alakası var? Elma sirkesi, böbrekleriniz tarafından üretilen ve kan damarlarını daraltmaktan ve genişletmekten sorumlu olan bir hormon olan renin’i kontrol etmeye yardımcı olur. Damarlar daraldığında kan basıncı yükselir. Elma sirkesi damarların gevşemesini sağlar ve bu da kan basıncının yükselmeyeceği anlamına gelir.

Elma sirkesinin kolesterole yardımcı olduğuna gelince – yemekten önce elma sirkesi içmek kolesterolü düşürür. Temel olarak araştırmalar elma sirkesinin içerdiği doğal antioksidanlar sayesinde LDL’yi (kötü kolesterol) azalttığını ve HDL’yi (iyi kolesterol) artırdığını göstermiştir.

Elma Sirkesi Sindirime NASIL YARDIMCI OLUR?

Daha önce de belirttiğim gibi elma sirkesi sindirimi iyileştirir. Sindirim için elma sirkesi içmek…

 • mide ekşimesi kurtulmak;
 • şişkinliği azaltmak;
 • genel olarak sindirimi iyileştirin.

Rahatsızlık ve ağrının normal olmadığını söylememe izin verin. Yemekten sonra ağrı ve rahatsızlık hissettiğimizde vücudumuzu dinlemeli ve bir şeylerin tam olarak doğru olmadığını fark etmeliyiz. Belki çok yedik ya da sindirim sistemimiz düzgün çalışmıyor.

Uygun sindirim, midede uygun asit seviyeleri anlamına gelir, böylece gıdalarımızdaki besinler emilebilir. Yeterli asit olmadığında, yiyecekler uygun şekilde parçalanmaz ve besinler asimile edilmez ve bu da bahsettiğim gibi sindirim sorunlarına yol açabilir. Ya da daha ciddileri.

ELMA ŞIRMASI SİRKE BAKTERİLERİ ÖLDÜRÜR

Elma sirkesinin bakterileri öldürdüğünü biliyor muydunuz? Aslında elma sirkesi eskiden yaraları dezenfekte etmek ve mantarları tedavi etmek için kullanılıyordu.

Elma sirkesi bakterileri kolayca öldürebildiğinden, enfeksiyonu tedavi etmek ve önlemek için harika bir yoldu ve hala öyle. Aynı zamanda E-coli gibi bakterilerin yiyecekleri bozmasını da engeller, bu nedenle gıda koruyucu olarak sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda doğaldır ve yapay koruyuculardan daha iyidir. Çok harika!

elma sirkesi ve kanser

Elma sirkesi ve kanser söz konusu olduğunda, elma sirkesinin sağlığı desteklediği için kanseri önlemeye yardımcı olabileceği gösterilmiştir . Kanser için birçok faktör ve neden var ve önleme ve tedavi açısından daha gidecek çok yolumuz var ama bildiğimiz şey elma sirkesinin kanser riskini azaltabileceği ve kanser hücresinin (tümör) büyümesini yavaşlatabileceğidir. .

Bununla birlikte, elma sirkesi kanser teşhisi konan birinin tedavisinin veya farklı kanser türleri geliştirme riskini azaltmak isteyenler için sağlıklı bir yaşam tarzının yerini almamalıdır.

CİDER VE SAÇ İÇİN ELMA SİRKELERİNİN KULLANILMASI

Elma sirkesinin sağlığa faydalarının yanı sıra elma sirkesi kullanmak cilt görünümünü ve saç sağlığını da iyileştirebilir. Vay! Görmek? Elma sirkesi gerçekten harika. Sana söylemiştim!

Elma sirkesi neden cilt ve saç için harikadır:

 • akne sivilce vb. tedavi eder ve azaltır;
 • güneş yanığını tedavi eder ve yatıştırır;
 • yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir;
 • saç sağlığını iyileştirir;
 • saç düğümleriyle savaşır;
 • saç kabarmasını azaltır;
 • saç kütiküllerini kapatır ve saçın nemi korumasına yardımcı olur;
 • kepeği tedavi eder.

Cidden, elma sirkesinin yapamayacağı bir şey var mı? Sanmıyorum! Bununla birlikte, elma sirkesini önce suyla seyreltmeden cilde uygulamanız tavsiye edilmez.

ELMA SİRKESİ İÇMENİN POPÜLER YOLLARI

Elma sirkesinin sağlığa pek çok faydası olduğundan, şaşırtıcı özelliklerinden yararlanmak için muhtemelen elma sirkesini şişeden içmeyi düşünüyorsunuzdur. Ama… önce elma sirkesinin nasıl içileceğini tartışalım.

İlk önce, filtrelenmemiş ve organik türü arayın çünkü en iyi tür budur.

elma sirkesi nasıl içilir

Özellikle tadını sevmiyorsanız, Elma sirkesini tüketmenin başka yolları da var. Elma sirkesini diyetinize dahil edebilirsiniz…

 • salata sosu tariflerive marina tarifleri de dahil olmak üzere çeşitli tariflerde kullanılıyor .
 • elma sirkesini limon suyuyla karıştırarak elma sirkesi toniği yapmak – bir bardak meyve suyuna 2 yemek kaşığı elma sirkesi eklenir. Elma sirkesi içmek bu şekilde daha kolaydır. Tadını pek fark etmeyeceksiniz ama elma sirkesinin tüm sağlık yararlarını alacaksınız. Ayrıca meyve suyunun faydalarını da. Taze ve lezzetli bir tonik için evde kendi meyve suyunuzu yapın. Biraz öğütülmüş tarçın veya acı biberle baharatlayabilir veya biraz ham balla tatlandırabilirsiniz.

Elma sirkesinin tadından rahatsız değilseniz, bir bardak suya ekleyip içebilirsiniz. Bu kadar basit.

GÜNLÜK NE KADAR ELMA SİRKESİ İÇMEM GEREKİR?

Bu önemli. Çünkü aşırıya kaçmak istemezsiniz. Bu asla iyi bir fikir değil. Peki günlük elma sirkesi ne kadar? Ve ne kadar çok fazla?

Günde ortak dozaj 15-30 ml’dir. Temel olarak, 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi – suyla karıştırılır veya tonik haline getirilir veya salata sosuna eklenir.

Benim tavsiyem bir yemek kaşığı ile başlayıp daha sonra herhangi bir yan etki görmüyorsanız 2 yemek kaşığı kadar artırmanızdır. İlk başta oldukça güçlü olabilir, bu yüzden buna alışmak isteyeceksiniz.

Elma Sirkesi İçmenin 19 Faydası + Nasıl İçilir

Son zamanlarda herkes elma sirkesinin harika olduğunu ve sağlığa pek çok faydası olduğunu söylüyor. Özellikle bu faydaların neden ve ne olduğunu bilmek ister misiniz? İşte herkesin elma sirkesi içmesinin tüm nedenleri ve elma sirkesini diyetinize nasıl dahil edeceğinize dair faydalı ipuçları.

Elma sirkesi her yerde. Herkes bunun hakkında konuşuyor ve herkes onu seviyor gibi görünüyor. Bu sadece yeni bir heyecan mı yoksa elma sirkesi gerçekten harika mı? Elma sirkesinin gerçek sağlık yararları var mı?

Her şeyden önce, burada yeni bir şey yok. Elma sirkesi çok uzun bir süre sağlık sorunlarına doğal bir çare olarak kullanılmıştır. Aslında, eski bir çare. Görünüşe göre bugünlerde bu faydaların daha çok farkına varıyoruz, ama onlar her zaman oradaydı. Bu bir yeniden keşif, eğer istersen.

Bu günlerde daha fazla insan daha sağlıklı ve daha doğal seçimler yaparak hayatlarını iyileştirmeye çalışıyor ve bu yüzden elma sirkesini sağlık, gıda ve doğal ilaçlar hakkında bir konuşma olan hemen hemen her yerde göreceksiniz.orunan içeriğe erişimde bir sorun var.(Hata Kodu: 232403)

Ve elma sirkesinin sağlığa faydalarının çoğu bilim tarafından onaylanmıştır – bu yüzden sadece bir yutturmaca değil.

Ancak, çok şaşırtıcı olmasına rağmen, elma sirkesi mucizeler yaratmaz. Ve dengeli bir diyet ve egzersizin yerini almayacak. Sağlığı teşvik eder ve onu korumanıza yardımcı olur, ancak sağlığınıza yönelik başka adımlar atmadığınız sürece elma sirkesi içmenin büyük bir etkisi olmaz. Hiçbir çare bunu yapamaz. Motivasyon her zaman anahtardır.

ELMA SİRKESİ NEDİR?

Elma sirkesi, elmalardan yapılan bir sirke türüdür. Daha spesifik olarak, fermente elma suyudur.

Elma sirkesi yapmak için elmalar ezilir ve mayaya maruz bırakılır. Bunu yaparak elmadaki doğal şeker zamanla fermente edilir ve alkole dönüşür. İkinci aşamada ise asetik aside dönüşen elma suyu sirkeye dönüşür.

NEDEN ELMA SİRKESİ İÇİLİR?

İlk başta kulağa çılgınca gelse de, elma sirkesi içmek size bir kaç saniye içinde ayrıntılı olarak tartışılacak olan birçok sağlık yararı sağlayacaktır. Sağlık yararlarının yanı sıra, elma sirkesi tokluk sağlayarak iştahı azaltır, bu da elma sirkesinin kilo vermek veya sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için harika olduğu anlamına gelir. Sadece bu değil, elma sirkesi de faydalı besinlerle doludur.

ELMA SİRKESİNİN SAĞLIĞA FAYDALARI

Peki ya elma sirkesinin sağlığa faydaları? Bu neredeyse sihirli sirke sağlığınız için birçok şey yapabilir. Bir listeyle başlayalım ve daha sonra daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olacaklarla daha fazla ayrıntıya girelim, tamam mı?

Elma sirkesi…

 • doğal bir müshildir ve sindirimi iyileştirebilir;
 • kan şekeri seviyelerini düşürür;
 • insülin duyarlılığını artırır;
 • tokluğu artırır ve insanların kilo vermesine yardımcı olur;
 • göbek yağını azaltır;
 • kolesterolü düşürür;
 • kan basıncını düşürür ve kalp sağlığını iyileştirir;
 • kansere yakalanma riskini önler ve azaltır ve kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlatır.

ELMA ŞIRMASI SİRKEİNDEKİ YARDIMCI BESİNLER

Etkileyici, değil mi? Ama bekleyin… dahası var. Elma sirkesi de bir beslenme merkezidir. Bu, bazı sağlık yararlarını açıklar! Onu bu kadar özel yapan şeyin ne olduğunu görmek için elma sirkesinin besin bileşimine daha yakından bakalım.

Elma sirkesi şunları içerir:

 • magnezyum;
 • Demir;
 • fosfor;
 • manganez;
 • amino asitler;
 • antioksidanlar;
 • yemek kaşığı başına sadece 3 kalori.

KİLO VERMEK İÇİN ELMA SİRKESİ İÇMEK

Çoğu insan kilo vermek için elma sirkesi kullanır, ancak elma sirkesinin diğer sağlık yararlarını bilmiyorlar. Çünkü elma sirkesi çağlar boyunca kilo vermeye yardımcı olarak kullanılmıştır.

Kilo kaybı için elma sirkesinin gerçekten işe yaradığı sonucuna varan birkaç çalışma var. Ayrıca diyet değişiklikleri olmadan bile çalıştığını buldular. Bununla birlikte, sağlıklı bir yaşam tarzı ile birlikte elma şarabı içildiğinde, sonuçlar gerçekten etkileyicidir.

Peki… bu nasıl oluyor? Çoğu insan tok hissetmediği için fazla yemek yer. Elma sirkesi tokluğu (dolgunluk hissini) artırır ve bu, sağlıklı beslenmenizi sürdürmeniz için çok yararlıdır. Özellikle kilo verme yolculuğunuzun başlangıcında, başlamak ve yolda kalmak için biraz yardıma ihtiyacınız olduğunda.

ELMA SİRKESİ VE DİYABET

Elma sirkesi ve şeker hastalığı söz konusu olduğunda bilmeniz gereken birkaç şey var. Elma sirkesi diyabetin önlenmesinde harikadır. Bu nedenle, ailenizde diyabet öyküsü varsa, riski azaltmak için elma sirkesi içmeyi düşünmelisiniz.

Elma sirkesinin, şeker hastaları gibi kendi kan şekerini düzenlemekte zorluk çeken insanlar için inanılmaz derecede faydalı olan, oruçluyken (yemek yemediğinde) kan şekerini düşürdüğü gösterilmiştir. Ancak bu, ilacın yerini tutmaz. Diyabetli kişiler için her zaman sağlıklı bir diyet ve egzersiz önerilir. Şeker hastalığınız varsa ve insülin veya reçeteli ilaçlar alıyorsanız, potasyum seviyeleriniz çok fazla düşebileceğinden elma sirkesi içmeden önce doktorunuzla konuşmalısınız.

KOLESTEROL, tansiyon ve elma sirkesi

Elma sirkesinin diğer yaygın kullanımları, kan basıncını düşürmek ve kolesterol seviyelerini düşürmektir. Elma sirkesi kolesterolü ve elma sirkesi tansiyonu ile ne alakası var? Elma sirkesi, böbrekleriniz tarafından üretilen ve kan damarlarını daraltmaktan ve genişletmekten sorumlu olan bir hormon olan renin hormonunu kontrol etmeye yardımcı olur. Damarlar daraldığında kan basıncı yükselir. Elma sirkesi damarların gevşemesini sağlar ve bu da kan basıncının yükselmeyeceği anlamına gelir.

Elma sirkesinin kolesterole yardımcı olduğuna gelince – yemekten önce elma sirkesi içmek kolesterolü düşürür. Temel olarak araştırmalar elma sirkesinin içerdiği doğal antioksidanlar sayesinde LDL’yi (kötü kolesterol) azalttığını ve HDL’yi (iyi kolesterol) artırdığını göstermiştir.

Elma Sirkesi Sindirime NASIL YARDIMCI OLUR?

Daha önce de belirttiğim gibi elma sirkesi sindirimi iyileştirir. Sindirim için elma sirkesi içmek…

 • mide ekşimesi kurtulmak;
 • şişkinliği azaltmak;
 • genel olarak sindirimi iyileştirin.

Rahatsızlık ve ağrının normal olmadığını söylememe izin verin. Yemekten sonra ağrı ve rahatsızlık hissettiğimizde vücudumuzu dinlemeli ve bir şeylerin tam olarak doğru olmadığını fark etmeliyiz. Belki çok yedik ya da sindirim sistemimiz düzgün çalışmıyor.

Uygun sindirim, midede uygun asit seviyeleri anlamına gelir, böylece gıdalarımızdaki besinler emilebilir. Yeterli asit olmadığında, yiyecekler uygun şekilde parçalanmaz ve besinler asimile edilmez ve bu da bahsettiğim gibi sindirim sorunlarına yol açabilir. Ya da daha ciddileri.

Sindirim için elma sirkesi içmek asit üretimini artırmak anlamına gelir. Bu da uygun sindirime yol açar. Basit, değil mi?

ELMA SİRKESİ BAKTERİLERİ ÖLDÜRÜR

Elma sirkesinin bakterileri öldürdüğünü biliyor muydunuz? Aslında elma sirkesi eskiden yaraları dezenfekte etmek ve mantarları tedavi etmek için kullanılıyordu.

Elma sirkesi bakterileri kolayca öldürebildiğinden, enfeksiyonu tedavi etmek ve önlemek için harika bir yoldu ve hala öyle. Aynı zamanda E-coli gibi bakterilerin yiyecekleri bozmasını da engeller, bu nedenle gıda koruyucu olarak sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda doğaldır ve yapay koruyuculardan daha iyidir. Çok harika!

elma sirkesi ve kanser

Elma sirkesi ve kanser söz konusu olduğunda, elma sirkesinin sağlığı desteklediği için kanseri önlemeye yardımcı olabileceği gösterilmiştir . Kanser için birçok faktör ve neden var ve önleme ve tedavi açısından daha gidecek çok yolumuz var ama bildiğimiz şey elma sirkesinin kanser riskini azaltabileceği ve kanser hücresinin (tümör) büyümesini yavaşlatabileceğidir. .

Bununla birlikte, elma sirkesi kanser teşhisi konan birinin tedavisinin veya farklı kanser türleri geliştirme riskini azaltmak isteyenler için sağlıklı bir yaşam tarzının yerini almamalıdır.

CİDER VE SAÇ İÇİN ELMA SİRKELERİNİN KULLANILMASI

Elma sirkesinin sağlığa faydalarının yanı sıra elma sirkesi kullanmak cilt görünümünü ve saç sağlığını da iyileştirebilir. Vay! Görmek? Elma sirkesi gerçekten harika. Sana söylemiştim!

Elma sirkesi neden cilt ve saç için harikadır:

 • akne prevalansını tedavi eder ve azaltır;
 • güneş yanığını tedavi eder ve yatıştırır;
 • yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir;
 • saç sağlığını iyileştirir;
 • saç düğümleriyle savaşır;
 • saç kabarmasını azaltır;
 • saç kütiküllerini kapatır ve saçın nemi korumasına yardımcı olur;
 • kepeği tedavi eder.

Cidden, elma sirkesinin yapamayacağı bir şey var mı? Sanmıyorum! Bununla birlikte, elma sirkesini önce suyla seyreltmeden cilde uygulamanız tavsiye edilmez.

ELMA SİRKESİ İÇMENİN POPÜLER YOLLARI

Elma sirkesinin sağlığa pek çok faydası olduğundan, şaşırtıcı özelliklerinden yararlanmak için muhtemelen elma sirkesini şişeden içmeyi düşünüyorsunuzdur. Ama… önce elma sirkesinin nasıl içileceğini tartışalım.

İlk önce, filtrelenmemiş ve organik türü arayın çünkü en iyi tür budur.

elma sirkesi nasıl içilir

Peki, gerçekten yok olması içmek. Özellikle tadını sevmiyorsanız. Elma sirkesini tüketmenin başka yolları da var. Elma sirkesini diyetinize dahil edebilirsiniz…

 • salata sosu tariflerive marina tarifleri de dahil olmak üzere çeşitli tariflerde kullanılıyor .
 • elma sirkesini limon suyuyla karıştırarak elma sirkesi toniği yapmak – bir bardak meyve suyuna 2 yemek kaşığı elma sirkesi eklenir. Elma sirkesi içmek bu şekilde daha kolaydır. Tadını pek fark etmeyeceksiniz ama elma şarabının tüm sağlık yararlarını alacaksınız. Ayrıca meyve suyunun faydaları. Taze ve lezzetli bir tonik için evde kendi meyve suyunuzu yapın. Biraz öğütülmüş tarçın veya acı biberle baharatlayabilir veya biraz çiğ balla tatlandırabilirsiniz. İyi şeyler.

Elma sirkesinin tadından rahatsız değilseniz, bir bardak suya ekleyip içebilirsiniz. Bu kadar basit.

GÜNLÜK NE KADAR ELMA SİRKESİ İÇMEM GEREKİR?

Bu önemli. Çünkü aşırıya kaçmak istemezsiniz. Bu asla iyi bir fikir değil. Peki günlük elma sirkesi ne kadar? Ve ne kadar çok fazla?

Günde ortak dozaj 15-30 ml’dir. Temel olarak, 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi – suyla karıştırılır veya tonik haline getirilir veya salata sosuna eklenir.

Benim tavsiyem bir yemek kaşığı ile başlayıp daha sonra herhangi bir yan etki görmüyorsanız 2 yemek kaşığı kadar artırmanızdır. İlk başta oldukça güçlü olabilir, bu yüzden buna alışmak isteyeceksiniz.

ELMA SİRKESİ İÇMENİN POTANSİYEL YAN ETKİLERİ

Elma şarabı oldukça zararsızdır, ancak her şeyin fazlası sorunlara neden olabilir. Ayrıca elma sirkesinin hiç tavsiye edilmediği bazı durumlar vardır. Örneğin, mide ülseriniz veya böbrek problemleriniz varsa.

Bir hatırlatma olarak, elma sirkesini seyreltmeden içmek kesinlikle önerilmez çünkü elma sirkesi asidiktir ve aşağıdakilere neden olabilir:

 • diş çürüğü ve diş minesini zayıflatır;
 • düşük potasyum seviyeleri – önerilenden daha fazla elma sirkesi içtiğinizde veya zaten düşük potasyum seviyeniz olduğunda;
 • hazımsızlık – çok fazla elma sirkesi hazımsızlığa neden olabilir;
 • Sindirim sorunları – Bu, elma sirkesi sindirimi iyileştirebileceğinden mantıksız gelebilir, ancak ülser veya asit reflüsü olan biri için elma sirkesi yalnızca semptomları kötüleştirir.
 • cilt yanıkları – elma sirkesi güneş yanığını yatıştırabileceğinden, bir başka mantıksız olanıdır, ancak cilde seyreltilmeden uygularsanız cildinizi yakabilir. Sivilce tedavisi için, cilde uygulamadan önce suya sadece biraz elma sirkesi eklediğinizden emin olun. Güneş yanığı için – banyo suyunuza 2 yemek kaşığı elma sirkesi kullanın.
Sirmahzen © . Design Beyaz Medya ®